18 Ocak 2016 Pazartesi

Cilde dost parfümler

    Çoğunuz duymuşsunuzdur, parfümleri cilde direkt olarak sıkmamak gerektiğini, sebebini merak ettiniz mi? Çoğu parfüm üreticisi bitkisel esanslar kullanmaktansa sentetik esanslar kullanmakta ve yüksek alkol içeren parfümler de piyasa da bolca bulunmaktadır. Dolayısıyla yüksek oranda sentetik kokular ve alkol cildinize zarar verebilir. Sentetik kokuların diğer zararlarını yazının devamında anlatacağım. Çünkü yumuşatıcı ve parfümlü temizlik ürünlerini neden kullanmadığımı bilmeniz gerektiğini düşünüyorum. Sağlığınıza bir faydası dokunması yeterli, Aidin Salih hocanın Gerçek Tıp kitabını okuyarak daha detaylı bilgiye erişmeniz mümkün.
    İnsanoğlu kokularla uyarılabilmektedir, bu uyarılar böbreküstü bezlerinden hormonların salgılanmasına sebep olabilir, çeşitli davranış şekillerine sebep olabilir. Gündelik hayatımızda zaten sevdiğimiz ve sevmediğimiz kokuların duygularımız nasıl değiştirdiğini az çok biliyoruz. Sevdiğimiz yemeklerin kokusu iştahımızı açar mesela. Ama doğal kokuların haricinde sentetik kokular yani bugün bütün bakım ve temizlik ürünlerine bolca koydukları diğer kokuları şiddetli bir şekilde bastıran ürünler nasıl bir zarar veriyor vücudumuza? Öncelikle alerji kaynaklı öksürüklere sebep olabiliyor sentetik parfümler, mesela yumuşatıcı kullanılan çamaşırların çocuklarda ve hassas yetişkinlerde öksürüğe sebep olduğuna çoğumuz şahit olmuşuzdur. Aynı şekilde ağır oda kokuları hatta ağır parfümler de nefes almamızı zorlaştıran sentetik kokular içeriyor muhtemelen. Astımı olan ve alerjik kişilerin hızla arttığı ülkemizde ve dünyada artık doğal bitkisel esansların kullanılması gerektiğini düşünüyorum. İkinci tehlike sentetik kokular hormonları fazlasıyla harekete geçirerek hormon bozukluklarına sebep olabilmektedir. İnsan vücudu hormonal denge üzerine kuruludur ve kokular birçok konuda duyguları ve dolayısıyla hormonları harekete geçirir. Vücudumuzun sentetik kokulara ne tepki verdiğini ve bunun hormonal dengeyi nasıl bozduğunu ayrıntılarıyla bilemiyoruz fakat gitgide artan hormonal rahatsızlıkların baş kahramanı olarak sentetik kimyasal ürünler ve sentetik kokular olduğunu düşünüyorum Aidin Salih hocam gibi.    Hasta bireylerin daha rahat nefes alabilmesi için, sağlıklı bireylerin de böyle zararlı kimyasallara maruz kalarak başka sağık problemleriyle karşılaşmaması için LR parfümlerini önerebilirim. Ürünlerinde bitkisel esanslar kullandığı için alerjik kişilerin bile rahatlıkla kullanabildiği bir markadır. VKE onaylı tek networking firması olan markamız, aynı zamanda sağlık bakanlığı ve dermatest onaylıdır. Siz de sağlığınıza çevrenize değer veriyorsanız hayvansal yağlar kullanmayan hayvanlar üzerinde test edilmeyen LR ürünleri kullanmaya başlayabilirsiniz. 
    LR parfümlerinin tek avantajı sağlıklı olması değil, ünlü isimlerin tasarladığı parfümleri kullanma imkanı sunması benim için bir artı mesela. Bruce Willis Karolina Kurkova gibi ünlülerin LR markasına değer kattığını düşünüyorum üstelik parfümleri de çok seviliyor. Ünlü isimlerin tercih ettiği bu markayı siz de denemelisiniz. Ayrıca kapınıza kadar geliyor ürünler size katalogdan seçmek kalıyor, parfümleri denemek isteyenler için testerların da bulunduğu (starbox) bir seti satın almak mümkün. Üyelik, ürünler hakkında detaylı bilgi için bana yazabilirsiniz. Facebook sayfama burdan ulaşabilirsiniz, instagram kullanıcı adım @nagis567. Sağlıklı günler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder