15 Ocak 2016 Cuma

İlaçsız bir yaşam mümkün mü, hastalıklardan nasıl korunurum?

    Hepimiz hayatta kendimize başka amaçlar belirlesek de hayatta en önemli konulardan birisi de sağlıktır. Çünkü sağlığımızı kaybettiğimizde elimizdeki diğer şeylerin bizlere bir fayda sağlamadığını görürüz. İşimiz, paramız, makamımız, yakınlarımız ne yazık ki sağlığımızı geri getiremez. Ben herşeyin Allah'tan geldiğine inanırım fakat Allah'ın düzenini kanununu bozacak, dünyayı çevreyi ve bedenimizi kirletecek bozacak şeylerden kaçınmak zorundayız. Çünkü hayat bir sorgulama durumundan ibaret. Amann nolacak kullan gitsin, ye gitsin, hepimiz ölmeyecek miyiz mantığındaki insanlara anlatamam derdimi. Ama bedenine kendisine dolayısıyla kendisini yaradana saygısı olan insanlar beni anlayacaklardır. Neden aynı parayı verdiğim halde çevreme ve sağlığıma zararlı ürünler kullanıp ondan sonra da Allah'tan şifa bekliyoruz? Bunun mantıklı bir açıklaması var mı? Belki de toplumun genelinin bunu yapması ve toplumun genelini de hasta olması bizim bu durumu normalleştirmemizle ilgilidir. Hayır Allah dert verdiyse şifasını da verir, ama bu şifa doğadadır gene Allah'ın kendi yarattıklarında. Biz öncelikle bize verileni bozmamakla, zarar vermemekle mükellefiz, eğer bir zarar verdiysek bunun şifasını da gene doğada aramalıyız diye düşünüyorum. Modern tıp ve hekimlerine saygım var ama benim bahsettiğim insanların umursamazlığı zorla ilaç yaz bana diyenler, bitkisel kürleri küçümseyen ama kortizonlu ilaçların yan etkilerini görünce de ağlayan hastalar.
    Kimyasal sentetik tedavilerden uzaklaşmak için öncelikle sağlıklı bitkisel ürünler kullanmaya başlamak şart, kimyasallardan uzak duracağız, evdeki deterjanlardan. sabuna, şampuana, ve diş macununa ve kremimize kadar herşeyi inceleyip alacağız. Herkes kullanıyor diye düşünmeyeceğiz. Herkes fast food yiyor, herkes obez; o zaman ben de olayım demek olmaz. Yanlış yapanları uyaracağız doğru yolu anlatmaya çalışacağız. Hayattaki görevlerimizden biri bu bedene iyi bakmak unutmayalım. 
    LR kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinde paraben, silikon, hayvansal yağlar olmadığını hayvanlar üzerinde test edilmediğini yazmıştım, bu markayla çalışmamın en büyük sebebi budur. Kendimize zarar vermeyen ürünleri seçerken lütfen hayvanlara çevreye de zararı olmayan ürünleri tercih edelim. Kimi büyük markalar ne yazık ki başka canlılara da zarar vermekte içindeki kimyasallarla.
    Aloeveralı ballı ve ısırganotlu içeceklerimizi detoks, sağlıklı yaşam, bağışıklık güçlendirme, sindrimi düzenleme, cilt sorunları ve varisler için kullanabilirsiniz. Laden çayımızı grip, alerjik öksürük ve alerjik egzama için kullanabilirsiniz. Şifa Allah'tandır buna vesile olarak bitkiler yaratılmıştır. Doğanın gücünü hafife almayın. Sizler de bitkisel ürünler kullanarak sağlığa ve güzelliğe bir adım atın, çevrenizdekilere de vesile olarak iş fırsatına dönüştürebilirsiniz bu alışverişi bunu da unutmayın. Detaylı bilgi için bana ulaşın lütfen. Facebook adresime burdan ulaşabilirsiniz, instagram kullanıcı adım @nagis567, sağlıklı günler diliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder