2 Ocak 2016 Cumartesi

Saç dökülmesi sebepleri ve tedavisi

    Kullandığımız kimyasallardan birisi de sampuanlar, ne yazık ki paraben koruyucular ve boyalar parfümler içeren kimyasal temizleyicilerle yıkıyoruz saçlarımızı. Daha sonra da saçlarımızın neden cansız mat kuru veya dökülmekte olduğunu soruyoruz ve bir çare arıyoruz. Meselenin kullandığımız şampuanlarla alakalı olduğunu neden göremiyoruz bilmiyorum.
    Saç boyalarının da bitkisel olanları haricinde çok masum olduğunu düşünmüyorum. İyi bir şampuan demek saç derisinin florasını bozmadan temizleyen kurutmayan yıpratmayan şampuan demek. Yani size ekstra vitamin mineral içerdiğini söyleyen şampuanlara ihtiyacınız yok! İhtiyacınız olan şey olabildiğince bitki özleri içeren parabensiz az kimyasal oranına sahip yıpratmadan kurutmadan temizleyen parfüm ve boya maddeleri içermeyen bir şampuan. Zaten saçlarımızı besleyecek vitamin ve mineral desteğini beslenmemize eklememiz gerekir, Saç diplerinden bu vitaminlerin emilimi çok daha azdır.
    Hormonal dökülmeler için özellikle erkek tipi saç dökülmelerinde vitamin desteğinin pek de işe yaramayacağını söylemek zorundayım. Hormonları nasıl düzenleyebiliriz, beslenmeyi düzenlemek ve bitkisel çözümlerle ilgili yazılar yazacağım. Bu ne yazık ki çok daha uzun dolayısıla sabır gerektiren bir süreç olacaktır. Bunun dışında insan vücudundaki toksik yük de saç dökülmesine sebep olabilir, bu yükü azaltmak gene sağlıklı beslenmek ve sağlıklı bir hayat sürmekten geçiyor, sizi imkansız gibi gelebilir ama hayatınızdaki küçük değişiklerle başlayabiliriz sağlıklı bir yaşama. Hazır gıdalar ve kimyasal temizleyicilerden kurtulmak ilk işimiz olabilir. Lütfen biryerlerden başlayın. Çağımız hastalıklarının çoğunun temelinde bu bilinçsiz tüketim ne yediğini ne sürdüğünü ne aldığını bilmeyen tüketicinin rahatlığı yatıyor. Lütfen para ödediğimiz ve bize zarar vermediğinden emin olmadığımız ürünleri araştıralım. Herşeyi evde yapmak mümkün olmayabilir ama lütfen kendimiz ve çevremiz için bulabildiğimiz en doğal ürünleri kullanmaya çalışalım.
    Ben %45 aloeveralı şampuanımı önereceğim size, kurutmadan temizleyen yumuşacık yapan parabensiz bir şampuan. LR gene farkını göstermiş. Patentli olan bu ürün ayrıca nar özleri içeriyor. LR markasının bütün ürünlerini severek kullanıyorum ama aloevera serisi çok çok farklı ve özel benim için. Vücuduma zarar verecek kimyasallardan uzak durmak, sağlığıma dikkat etmenin yanında cildimin saçlarımın daha güzel görünmesi benim için muhteşem.
    LR markasının dökülmeyi engelleyen L-recapin seti (şampuan ve tonik) çok olumlu yorumlar almış kullanıcılar tarafından, üyelik ve ürünler hakkında detaylı bilgi için turan.nagihan@hotmail.com adresine yazabilirsiniz veya facebook sayfama burdan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler diliyorum herkese. Soru görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder