17 Eylül 2018 Pazartesi

Aşı hakkında bilgiler: 1 yaş aşısı olarak bilinen KKK aşısı

Aşı hakkında ülkece yeterli bilgiye sahip değiliz. Günümüzde sebebi bulunamayan pek çok hastalık var ve yabancı yayınlarda bu durumdan gün geçtikçe doz sayısı artan aşıların sorumlu olabileceği tartışılıyor. Aslında şüpheden de öte günümüzde pek çok hastalık (astım, alerji, artrit, ensefalit, menenjit...) aşı prospektüslerinin yan etkiler listesinde görülüyor.

1 yaş aşısı olarak bilinen KKK (ingilizcesi MMR) aşısını inceleyeceğiz bugün. Merck firmasının ürettiği aşının prospektüsünü paylaşacağım. Buradan aşının civciv embryosu ve insan akciğer hücrelerinden üretildiğini görebilirsiniz. Aşılarda bulunan doku kalıntılarının da ciddi hastalıklara yol açtığını açıklayan bilimsel makaleler mevcut. Çünkü aşı yapımında kullanılan bu hücreler cenin hücreleri, ve biliyoruz ki düşükle son bulan gebeliklerin pek çoğunda kalıtsal hastalıklar mevcut. Aşılar sağlıklı bir insan hücresinde üretilmiyor yani. Bunun dışında aşı içeriğindeki hayvan dokuları da bugün süt, yumurta alerjilerinin neden bu kadar arttığını da bize açıklayabilir. Vücudun henüz bağışıklık sisteminin oluşmadığı, anne sütüyle bu bağışıklığı kazandığı bir dönemde bebeğe insan ve hayvan dokularını enjekte etmek ne kadar doğru? Kaldı ki KKK aşısı canlı bir aşı kızamık, kızamıkçık, kabakulak virüslerini içeriyor. Virüs zayıflatılmış olsa dahi bir insan aynı anda 3 canlı virüsle enfekte edilir mi? Doğal yaşamda 3 farklı virüsle enfekte olmuş bir insan gördünüz mü? Aynı anda geçirmediğimiz hastalıkları neden çocuklara paket halinde sunuyoruz. Böyle daha ucuza mal oluyorlarmış ondan. Oysa doz sayısı arttıkça yanetkilerin de arttığı bilimsel makalelerde mevcut.

Yardımcı maddeler kısmında ise jelatin görüyoruz, kaynağı yazmıyor bu jelatinin, bu Merck firmasının ürettiği aşı ve Müslüman ülkelere de pazarlanıyor. Daha önce bu jelatinin kaynağını araştıran bir ebeveyne bizzat domuz jelatini olduğunu söylemişler, burdan okuyabilirsiniz: http://www.gimdes.org/domuz-jelatinli-asilar-muslumanlari-kahrediyor.html

3 ayrı virüs taşıdığı; canlı aşı olduğu, domuz jelatini ve aynı zamanda hayvan ve cenin doku kalıntıları içerebileceği için bu aşının (KKK) çok iyi incelenmesi gerekmektedir. Bu aşılar canlı virüs içerdiği için salgınlara dahi sebep olabilirler, ve belki de aşı olmayanlar değil aşı olanlar hastalık bulaştırıyor olabilirler çevrelerine. Bir diğer örnek; grip aşısı da canlı aşı olduğu için bu aşıyı vurduran kişilerin salgının yayılmasına katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Kimse yeterince bilgi sahibi olmadığı için insanları öleceksiniz diye korkutup aşı satmaya çalışıyorlar. Oysa canlı virüs demek kişinin vücudunda çoğalarak çevreye vücut salgılarıyla, dışkı yoluyla bulaşabilecek hastalık demektir.

Viroloji, bakteriyoloji alanında daha çok çalışma gereklidir ülkemizde. Çünkü aşı ile hastalıkları önleyelim derken küçük çocukların bağışıklık sistemlerine zarar veriyor olabiliriz. Kendi aşımızı üretene kadar da ithal aşıların iyi incelenmesi, yaptırmak istemeyen anne babaların bu konuda zorlanmaması gerekmektedir.

Aşının içerik bilgilerine buradan bakabilirsiniz: https://www.ilacrehberi.com/pdfs/m-m-r-ii-07-ml-siringa-1-flakon-a6af/kub/

Burada da aşıların üretildiği hücre kültürlerinin ceninden elde edildiğini anlatan İngilizce makaleyi görebilirsiniz: https://www.sciencedirect.com/topics/medicine-and-dentistry/wi-38Hiç yorum yok:

Yorum Gönder