2 Ocak 2018 Salı

Aşı karşıtı Abd'li Dr. Anthony Phan ile söyleşi

Vaxxed (Türkiye'de henüz yayınlanmamış bir aşı belgeseli) film ekibi, California'dan Dr. Anthony Phan ile bir söyleşi yaptı. Dr.Phan 1970'lerde henüz 8 yaşındayken Vietnam'dan, anne babasından ayrıldı ve 2 yaşındaki kardeşiyle bir balıkçı teknesiyle kaçtı.

ABD'ye bir çocuk mülteci olarak gelen Dr. Phan, Tanrı'nın yardımıyla önce koleje ve ardından doktor olmak için Johns Hopkins üniversitesine gittiğini anlatıyor.

Dr. Phan Johns Hopkins Üniversitesinde hocasının ''zarar verme'' diyen Hipokrat yemininin öneminden bahsettiğini bildiriyor. Bu hastaya ''Zarar verme'' anlamına gelen bir yemin; CDC, FDA veya hükümet için değil, hastaya edilen bir yemin.

Dr. Phan geriatri (yaşlılık hastalıkları) bölümünde çalışırken, verdiği grip aşıları sonrasında yaşlı hastaların rahatsızlandıklarını farkediyor. Ciddi üst solunum yolu enfeksiyonları geçirdiklerini, kimisinin zatürreye yakalandığını, hastaneye kaldırıldığını, bazılarının öldüğünü belirtiyor. Bu olaylardan sonra hastalara aşı vermeyi bırakıyor.

Birşeylerin yanlış gittiğini düşünüyor, aşılar hakkında araştırmalarına başlıyor ve CDC'deki (hastalık kontrol merkezi) sahtekarlıkla karşılaşıyor. Daha sonra CDC kontrolünde olmayan, onun deyimiyle ''gerçek bilgileri'' aramaya başlıyor. Dr. Phan, ABD'deki 300 binden fazla doktoru Vaxxed belgeselini izlemeye davet ediyor.

Söyleşinin en dokunaklı noktasında; Dr. Phan gözyaşları içinde, söyleşiyi yapan ve 20 yaşında aşı mağduru bir oğlu bulunan Polly Tommey'den tıp camiası adına özür diliyor.

Söyleşinin İngilizce dilindeki orjinali ve videosu için: https://healthimpactnews.com/2017/medical-doctor-who-escaped-vietnam-as-a-child-in-the-1970s-explains-why-he-no-longer-vaccinates/ 

1 yorum: